Igencsak szép hasznot realizált a Magyar Telekom egyik befektetője, mint ahogy azt szerdán bejelentette, a bekerülési átlagár 3 és félszeresén sikerült kiszállnia a pozícióiból. Nem magánszemélyről, de nem is intézményi nagybefektetőről (befektetési alapról, nyugdíjpénztárról, külföldi szereplőről) van szó, hanem egy hazai vagyonkezelő cégről, aki szerdán szinte az összes Telekom-részvényét eladta, összesen 2,7 milliárd forintért. 

Az Enefi Vagyonkezelő az érintett befektető, amely a jól időzített Telekom-befektetésével 3,5-szerezett. Egyébként nem az egész csomagtól vált meg, de a portfóliójában lévő MTEL-papírok nagy részét eladta. 

Ez azt jelenti, hogy az eredetileg befektetett összeg 770 millió forint körül lehetett, a bekerülési átlagár pedig valamivel 500 forint felett. Csütörtökön 1760-1780 forint közt kereskednek a Magyar Telekom részvényekkel. 

A pozíción elért nyereség így meghaladhatta az 1,9 milliárd forintot.

Ekkora mennyiségű részvényt eladni egy nap alatt általában nem sikerül anélkül, hogy az ne tornászná le az részvények árfolyamát. Az Enefi azonban jól időzített, kivárta amíg elindul a Telekom idei részvény-visszavásárlási programja, amikor nem csak tőzsdén, de előre rögzített áron fix ügyletekkel is értékesíteni lehet.

A távközlési szolgáltató vételi kerete 39,1 milliárd forint, amelyből szerdán 14,2 milliárd forintnyi teljesült, egy nappal korábban 695 millió forintnyi, május 19-én pedig 434 millió forintnyi. Így a visszavásárlási keretből 23,8 milliárd forint maradt.

Ahogy arról az Economx több alkalommal beszámolt, a Magyar Telekom részvények felfutása az elmúlt 3 év egyik legjobb befektetői sztorija a hazai tőzsdén. Egy év alatt az árfolyam 83 százalékkal nőtt, csak idén 38 százalékkal, a 2022 őszi mélypont (282 forint) óta pedig több mint a hatszorosára nőtt a részvények értéke, az időközben kifizetett, összesen 175 forint/részvény osztalék nélkül. 

A Telekom-részvények árfolyammozgása az elmúlt 5 évben

Az Enefi részvények csütörtöki árfolyama alapján a vagyonkezelő piaci kapitalizációja 2,6 milliárd forint, ami kevesebb, mint amennyit a Telekom-részvények eladása után kap a társaság, 2,7 milliárd forintot, vagyis a piac értékítélete szerint az Enefi kevesebbet ér, mint amennyi pénz a kasszájában landolt.

A vagyonkezelő így indokolta a döntését: az igazgatóság álláspontja szerint helyesen látta meg a befektetésben rejlő, fundamentális értékeken alapuló lehetőséget, melynek eredményeképpen a beszálló árfolyam cca 3,5-szeresén tudta zárni a pozícióinak nagy részét. Bár az igazgatóság további lehetőségeket is lát az érintett értékpapírban, mivel annak jövőbeli árfolyammozgásait véleménye szerint már kevésbé a fundamentumok irányítják, a pozíció döntő részének zárása mellett döntött. 

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!