BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordon az OTP, minden befektetője nyerőben

Egy hónap alatt 13 százalékkal emelkedett az OTP-részvények árfolyama, megdőlhet a történelmi csúcs.

2026. június 25. csütörtök, 16:54

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csütörtöki kereskedésben stabilan emelkedik az OTP-részvények árfolyama, a napi csúcs 45 780 forint volt, ami azt vetíti előre, hogy megdőlhet az április 14-i rekord záróár (45 710 forint).

A bankpapír emelkedését több dolog is segíti. Jót tesz a forint gyengülése (csütörtök délután az euró-forint 355 körül mozgott), hiszen a hitelintézeti csoport nyereségének több mint kétharmada már külföldi, jellemzően eurós országokban keletkezik. A számviteli beszámoló viszont csoportszinten is hazai devizában készül, vagyis a gyengébb árfolyam magasabb, forintban kimutatható nyereséget jelent.

A hazai hitelezési trendek ugyanakkor inkább vegyesek. Mint a Magyar Nemzeti Bank napközben frissített, első negyedévről szóló statisztikáiból kiderül, a rossz hitelek aránya történelmi mélypontra süllyedt a hazai bankszektorban, már kevesebb mint 1 százalék. A Portfolio.hu azonban kiemelt egy inkább negatív fejleményt, az év első negyedévében rekord szintű, közel 300 milliárd forint volumenű hitel-előtörlesztés is történt a lakosság részéről.

Az OTP részvények árfolyama idén 30 százalékkal nőtt, az elmúlt 30 napon pedig összesen 13 százalékot.

Június elején Bukta Gábor, a Concorde elemzési osztályvezetője már arról írt, hogy várakozásaik szerint még ebben a hónapban új csúcsra mehet a BUX index, épp az OTP-papírok vezetésével.

Akkor a bankrészvények egy erőteljesebb profitrealizálás után voltak, az osztalékfizetést követően az árfolyam 40 ezer forint alatt is megfordult.

De mint kiderült, az eladói oldalon jellemzően külföldi befektetők álltak (akik a forint erősödése miatt saját devizájukban hatványozott nyereséget értek el az OTP papírokkal idén), a magyar lakossági befektetők továbbra is stabilan vásárolnak, ha az árfolyam lefele korrigál, rögtön igyekeznek kihasználni a korrekciót.

Ilyen árfolyam mellett az OTP 12 684 milliárd forintot ér.

Sárosi Viktor
Sárosi Viktor
A főiskola elvégzése után rögtön újságíróként kezdtem dolgozni, már akkor is hiány volt a gazdasági területen mozgó kollégákból, ezért én is ilyen témákkal kezdtem foglalkozni. A szakterület szép lassan a tőzsde és tágabb értelemben vett pénz- és tőkepiac lett, amit ettől függetlenül is követek, mivel magánbefektetőnek is tartom magam, a portfóliómat aktívan kezelem. A Népszava gazdasági rovata után a 2000-es évek elején az Index tőzsde és gazdaság rovatai következtek, innen pedig kitérő a reklámügynökségek, nyomdai produkciós cégek felé. Majd ismét tőzsdei újságírás, 2017-től a nyomtatott, később az online Világgazdaságnál, most pedig az Economxnél. Szakterületek: magyar tőzsdei cégek, állampapírok, forintárfolyam, befektetési alapok.

Ez is érdekelhet