A csütörtöki kereskedésben stabilan emelkedik az OTP-részvények árfolyama, a napi csúcs 45 780 forint volt, ami azt vetíti előre, hogy megdőlhet az április 14-i rekord záróár (45 710 forint).
A bankpapír emelkedését több dolog is segíti. Jót tesz a forint gyengülése (csütörtök délután az euró-forint 355 körül mozgott), hiszen a hitelintézeti csoport nyereségének több mint kétharmada már külföldi, jellemzően eurós országokban keletkezik. A számviteli beszámoló viszont csoportszinten is hazai devizában készül, vagyis a gyengébb árfolyam magasabb, forintban kimutatható nyereséget jelent.
A hazai hitelezési trendek ugyanakkor inkább vegyesek. Mint a Magyar Nemzeti Bank napközben frissített, első negyedévről szóló statisztikáiból kiderül, a rossz hitelek aránya történelmi mélypontra süllyedt a hazai bankszektorban, már kevesebb mint 1 százalék. A Portfolio.hu azonban kiemelt egy inkább negatív fejleményt, az év első negyedévében rekord szintű, közel 300 milliárd forint volumenű hitel-előtörlesztés is történt a lakosság részéről.
Az OTP részvények árfolyama idén 30 százalékkal nőtt, az elmúlt 30 napon pedig összesen 13 százalékot.
Június elején Bukta Gábor, a Concorde elemzési osztályvezetője már arról írt, hogy várakozásaik szerint még ebben a hónapban új csúcsra mehet a BUX index, épp az OTP-papírok vezetésével.
Akkor a bankrészvények egy erőteljesebb profitrealizálás után voltak, az osztalékfizetést követően az árfolyam 40 ezer forint alatt is megfordult.
De mint kiderült, az eladói oldalon jellemzően külföldi befektetők álltak (akik a forint erősödése miatt saját devizájukban hatványozott nyereséget értek el az OTP papírokkal idén), a magyar lakossági befektetők továbbra is stabilan vásárolnak, ha az árfolyam lefele korrigál, rögtön igyekeznek kihasználni a korrekciót.
Ilyen árfolyam mellett az OTP 12 684 milliárd forintot ér.
