BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy Márton bevitt egy gyomrost a forintnak

Látványos gyengülésbe kezdett kedden a forint, már 392-n az euró.

2025. október 7. kedd, 13:15

Fotó: Economx / Sándor Zoltán
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyengül a forint kedden, ráadásul a magyar deviza a régiós vetélytársakhoz képest is alulteljesít. Egy euróért kedd kora délután már több mint 392 forintot kérnek, azok után, hogy hétfőn 388-on zárult a kereskedés. A dollárt 335,6 forinton jegyzik.

Az Erste kommentárja szerint a hirtelen gyengülés mögött az áll, hogy Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hosszú hónapok csendje után a Portfolio konferenciáján üzent a jegybanknak, miszerint a magyar alapkamat jelenleg magasabban van, mint indokolt lenne.

A forint vette is a lapot. Mindenesetre a piacok szempontjából nem jó hír, ha ismét felszínre kerülnek a fiskális és a monetáris politika közötti ellentétek a kívánatos kamat- és árfolyamszint kapcsán

– vélik az Erste elemzői.

Egyébként a miniszter előtt a kormányfő is az alacsonyabb kamatok szükségessége mellett érvelt az Economxnak adott interjúban. Orbán Viktor azt nyilatkozta, hogy alacsonyabb kamatokat részesítene előnyben. A jegybanki kilátásokkal kapcsolatos, egyébként ritkán előforduló megjegyzésében Orbán „óvatos emberként" jellemezte Varga Mihály jegybankelnököt, aki „nem fogja elsietni" a monetáris lazítást. Orbán azt is kijelentette, hogy a kormánynak nincs árfolyamcélja. 

A forint – miután kiheverte a politikusi nyilatkozatokat – délután már a szerdán élesedő inflációs adatra koncentrálhat. 

Sárosi Viktor
Sárosi Viktor
A főiskola elvégzése után rögtön újságíróként kezdtem dolgozni, már akkor is hiány volt a gazdasági területen mozgó kollégákból, ezért én is ilyen témákkal kezdtem foglalkozni. A szakterület szép lassan a tőzsde és tágabb értelemben vett pénz- és tőkepiac lett, amit ettől függetlenül is követek, mivel magánbefektetőnek is tartom magam, a portfóliómat aktívan kezelem. A Népszava gazdasági rovata után a 2000-es évek elején az Index tőzsde és gazdaság rovatai következtek, innen pedig kitérő a reklámügynökségek, nyomdai produkciós cégek felé. Majd ismét tőzsdei újságírás, 2017-től a nyomtatott, később az online Világgazdaságnál, most pedig az Economxnél. Szakterületek: magyar tőzsdei cégek, állampapírok, forintárfolyam, befektetési alapok.

Ez is érdekelhet