BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ha egy üzlet beindul: közös vállalatot alapítana a 4iG és a HM

Stratégiai együttműködési lehetőségekről egyeztet a 4iG űr- és védelmi ipari leányvállalata a magyar hadiipar állami csúcscégével.

2025. július 2. szerda, 09:49

Fotó: MTI / Róka László
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot írt alá szerdán a 4iG leányvállalata és az állami HM Zrt. Az erről szóló tájékoztató a BÉT honlapján jelent meg.

Az aláíró felek:

  • a 4iG Űr és Védelmi Zrt.
  • és a HM EI Zrt.

A szándéknyilatkozat arról szól, hogy a két cég együttműködési megállapodást írt alá

a védelmi digitalizáció területén megvalósuló stratégiai együttműködési lehetőségek feltárására.

A kulcsterületek:

  • szoftverfejlesztés;
  • rendszerintegráció;
  • üzemeltetés;
  • IT- és távközlési infrastruktúra fejlesztése;
  • valamint kibervédelem.

Az együttműködés egyik lehetséges formájaként a felek megvizsgálják egy közös vállalat
alapításának lehetőségét is, amely keretet biztosíthatna a technológiai fejlesztésekhez, valamint hazai és nemzetközi projektek hatékony megvalósításához.

A HM EI Zrt. a magyar védelmi ipar meghatározó szereplője, 100 százalékban állami tulajdonú,
profitorientált vállalatként a Magyar Honvédség, a Honvédelmi Minisztérium és más
állami szervek számára nyújt csúcstechnológiás informatikai, műszaki fejlesztéseket és
megoldásokat.

A 4iG Űr és Védelmi Zrt. műholdgyártással, földmegfigyeléssel, adattovábbítással és -elemzéssel, dróngyártással és -védelemmel, valamint fejlett védelmi digitalizációs rendszerek fejlesztésével foglalkozik.

A 4iG SDT a 2025. június 11-én bejelentett és folyamatban lévő akvizíció eredményeként többségi tulajdont szerezhet az N7 Defence Zrt.-ben. A tulajdonszerzés célja az innovatív védelmi ipari területek és a klasszikus hadiipar közötti szinergiák kiaknázása, illetve a hazai hadiipari termékek exportképességének növelése, és a globális piacra lépés támogatása.

Sárosi Viktor
Sárosi Viktor
A főiskola elvégzése után rögtön újságíróként kezdtem dolgozni, már akkor is hiány volt a gazdasági területen mozgó kollégákból, ezért én is ilyen témákkal kezdtem foglalkozni. A szakterület szép lassan a tőzsde és tágabb értelemben vett pénz- és tőkepiac lett, amit ettől függetlenül is követek, mivel magánbefektetőnek is tartom magam, a portfóliómat aktívan kezelem. A Népszava gazdasági rovata után a 2000-es évek elején az Index tőzsde és gazdaság rovatai következtek, innen pedig kitérő a reklámügynökségek, nyomdai produkciós cégek felé. Majd ismét tőzsdei újságírás, 2017-től a nyomtatott, később az online Világgazdaságnál, most pedig az Economxnél. Szakterületek: magyar tőzsdei cégek, állampapírok, forintárfolyam, befektetési alapok.

Ez is érdekelhet