BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A leggazdagabb tíz magyar közé küzdötte fel magát Jászai Gellért

Az elmúlt három hónapban duplázódott a 4iG-részvények értéke, csak szerdán 12 százalékos volt az emelkedés, ezzel együtt a főtulajdonos Jászai Gellért vagyona is nagyot nőtt, amivel már befér az első tízbe a leggazdagabb magyarok listáján.

2025. február 19. szerda, 17:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Óriásit megy szerdán a tőzsdén a 4iG-részvény, ahogy arról az Economx is beszámolt, a távközlési-informatikai holding papírjai arra a hírre fogtak meredek emelkedésbe, hogy a társaság bejelentette, folytatódtak a tárgyalásaik az Elon Musk vezette amerikai SpaceX-szel. Túl sok konkrétum továbbra sincs, a két cég a lehetséges együttműködést és partnerséget elemzi az űrtechnológia, a kilövési technológia és a Starlink megoldások területén. 

A cég részvényei hihetetlen jó befektetésnek bizonyultak, az elmúlt 3 hónapban duplázott az árfolyam, csak január elejétől pedig 72,7 százalék volt az emelkedés. 

A 4iG részvénypiaci kapitalizációja szerdán hatalmasat nőtt azzal, hogy napon belül több mint 12 százalékkal emelkedett az árfolyam. Amikor 1600 forinton járt a jegyzés, akkor a részvények összesített értéke megközelítette a 480 milliárd forintot. A részvények több mint fele (52,76 százalék) közvetett módon Jászai Gellért elnök tulajdonában áll, a befektetés jelenlegi értéke 252,5 milliárd forintra nőtt. 

A Forbes 50 leggazdagabb magyart bemutató kiadványában is szerepel Jászai, az összesítést decemberben publikálták, akkor a 19.helyen szerepelt, 134 milliárd forintos vagyonnal. Ha a többi nagytőkés vagyoni helyzetét változatlannak tekintjük, akkor a 4iG-részvények jelentős felértékelődésével Jászai Gellért a 19.helyről a nyolcadik helyre ugrott előre, Jellinek Dániel mögé és Széles Gábor, valamint Garancsi István elé. 

Sárosi Viktor
Sárosi Viktor
A főiskola elvégzése után rögtön újságíróként kezdtem dolgozni, már akkor is hiány volt a gazdasági területen mozgó kollégákból, ezért én is ilyen témákkal kezdtem foglalkozni. A szakterület szép lassan a tőzsde és tágabb értelemben vett pénz- és tőkepiac lett, amit ettől függetlenül is követek, mivel magánbefektetőnek is tartom magam, a portfóliómat aktívan kezelem. A Népszava gazdasági rovata után a 2000-es évek elején az Index tőzsde és gazdaság rovatai következtek, innen pedig kitérő a reklámügynökségek, nyomdai produkciós cégek felé. Majd ismét tőzsdei újságírás, 2017-től a nyomtatott, később az online Világgazdaságnál, most pedig az Economxnél. Szakterületek: magyar tőzsdei cégek, állampapírok, forintárfolyam, befektetési alapok.

Ez is érdekelhet