BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beárazták: történelmi csúcsra tört a bitcoin

Szélsebesen magasodott minden idők legmagasabb értékére a BTC, melynek árfolyama már a 110 ezer dollárt karcolta. Trump elnökségét árazták be a kriptobefektetők.

2025. január 20. hétfő, 09:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagyot ralizva sikerült történelmi tetőpontra törnie a bitcoinnak, így a kriptodevizák ásza új rekordot állított be.

A kriptopiac legismertebb digitális eszközét illetően a befektetők Donald Trump mai elnöki beiktatása miatt lelkesedhetnek – szúrta ki a Portfolio.

A bitcoin által megszerzett új csúcsot több mint 7 százalékos rali előzte meg, ami a számok nyelvén annyit tesz: 

a legmagasabb szinten eddig 109,6 ezer dolláron volt a legjelentősebb kriptoeszköz jegyzése.

Ezzel párhuzamosan a kisebb eszközök piacán is beindult a rali, az ether 6,4 százalékos pluszra rúg, az XRP pedig 8,5 százalékkal jutott feljebb.

A piac alapvetően annak örül, hogy ma iktatják be elnöki hivatalába Donald Trumpot. A republikánus politikus ígéreteinek tükrében úgy fest, hogy a kriptovaluták megítélésében és szabályozásában is pozitív fordulat jön Trump elnöksége alatt. De az elmúlt napokban már őrülten kilőtt a solana árfolyama is, miután a megválasztott elnök kiadott egy saját magáról elnevezett mémcoint.

A régi-új amerikai elnök a 2024-es kampány idején egyebek mellett a következőket hangoztatta: 

  • Az egyik legformabontóbb javaslat Trumptól az volt, hogy az Egyesült Államok hozzon létre egy stratégiai tartalékot bitcoinból, a tervek szerint 5 év alatt 1 millió bitcoint szereznének be, hogy ez hosszú távú eszközként szolgáljon az USA pénzügyi stabilitásának megőrzéséhez.
  • Ezzel együtt arról is beszélt, hogy a bitcoin bányászatát kizárólag az Egyesült Államokon belül kellene végezni, ezzel elősegítve az ország vezető szerepét a kriptoiparban, de a tervei között szerepel egy digitális eszközökre vonatkozó szabályozási keret kidolgozása is.
  • Azt ugyancsak megígérte, hogy eltörli az úgynevezett Operation Chokepoint 2.0-t, amelyet kritikusai szerint a Biden-adminisztráció és szabályozó hatóságok arra használtak, hogy nehezítsék a kriptoipar működését az Egyesült Államokban. A Chokepoint 2.0 olyan szabályozási intézkedéseket jelöl, amelyek arra ösztönzik a pénzintézeteket, hogy megszakítsák üzleti kapcsolataikat kriptovállalatokkal, vagy hogy elkerüljék az ilyen cégekkel való együttműködést.
  • A szélesebb körű szabadság érdekében Trump szintén ígéretet tett arra, hogy hivatalba lépése után eltávolítja az amerikai tőzsdefelügyelet elnökét, Gary Genslert, akit sokan a kriptoeszközök túlzott szabályozásával vádolnak.
A forint izmosodásától Trump kriptoőrületéig
A héten rántja le a leplet a KSH több gazdasági adatsorról is. Mindeközben makrogazdaságilag némileg mozgalmas héten vagyunk túl, ráadásul Trump tokenjét övező húzása is eszméletlenül felrobbantotta a kriptopiacot.
Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet