BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pezsgőt bonthatnak a bitcoin-tulajdonosok? Vége a BTC rekordévének

Őrült nagy a bizonytalanság, de épp ezért felfokozott a hangulat a kriptók piacán. Mit tartogat 2025 és a Trump-adminisztráció?

2024. december 28. szombat, 08:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dübörög a bitcoin (BTC) ralija a digitális tokenre vonatkozó rekordév utolsó napjaiban, miközben a befektetők felmérik, hogy Donald Trump megválasztott elnök felkarolja-e a kriptovaluta szektorát – írja a Yahoo Finance a Bloomberg alapján. 

A legnagyobb kriptodeviza 94 673 dolláron cserélt gazdát péntek délelőtt 11:38-kor New Yorkban, ami részben csaknem 3 százalékos visszaesést jelent az egy nappal korábbi szinthez képest.

A BTC kisebb riválisai, köztük az ethereum és a dogecoin (a mémalapú tömegkedvenc) szűk tartományban ingadoztak.

Emlékezetes, Trump megválasztott amerikai elnök már a kampánya idején azt ígérte, hogy kripto-barát környezetet teremt az Egyesült Államokban, és támogatja a nemzeti bitcoinból álló tartalék létrehozásának ötletét.

A kriptopiac ugyanakkor arra is készül, hogy pénteken lejár egy jelentős mennyiségű, bitcoinra és etherre vonatkozó opciós szerződés –  a FalconX elsődleges bróker szerint 

ez az egyik legnagyobb ilyen esemény a digitális eszközök történetében.

A Deribit tőzsdén, azaz a digitális eszközök származékos ügyleteinek egyik legnagyobb tőzsdéjén 

  • a bitcoin-szerződések névértéke meghaladja a 14 milliárd dollárt, míg 
  • az ether idevágó értéke körülbelül 3,8 milliárd dollárra rúg.

Egyesek itt egyfajta „szakadozó piac” kockázatát jelzik.

A tuti tippek kora: bitcoin kakaóval, meg egy jó kávé
Erős év volt a 2024-es a befektetések világában, szinte nehezebb volt hibázni, mint jó döntést hozni. Részletek.

A kriptopiac királyának tekintett bitcoin annak dacára is ingadozik, hogy a MicroStrategy Inc. ezen a héten jelezte a token vásárlási programjának bővítésének lehetőségét. A vállalat szoftvergyártóból BTC-akkumulátorrá váltott, és immár több mint 40 milliárd dollárt birtokol a digitális eszközből.

A bitcoin december 17-én 108 316 dolláros rekordszintet ért el, mielőtt visszazuhant az árfolyama.

A befektetők nettó 1,5 milliárd dollárt vontak ki egy tucatnyi amerikai spot-Bitcoin tőzsdén kereskedett alapból a december 24-ig tartó négy kereskedési napon, ami a legnagyobb ilyen kiáramlás Trump november 5-i amerikai választási győzelme óta. Csütörtökön ez megfordult, s a befektetők 475 millió dollárt öntöttek a csoportba, ezzel véget ért a négynapos sorozat.

Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet