BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden láncot letépett magáról a BUX, itt az újabb rekord

A szakértő szerint a Mol jelentős emelkedése húzta fel az indexet, amelynek hátterében Nagy Márton üzemanyagárakkal kapcsolatos bejelentése áll.

2024. május 8. szerda, 18:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 17,96 pontos, 0,03 százalékos emelkedéssel, 68 900,51 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 13,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Szemán Péter, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, hogy átlag feletti forgalom mellett, a Mol jelentős emelkedése húzta fel a BUX indexet.

Az elemző szerint a Mol árfolyamerősödésének hátterében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter üzemanyagárakkal kapcsolatos szerdai bejelentése áll. A miniszter sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a kormány nem nyúl hozzá a benzinárhoz, de az árakat  továbbra is figyelik, a kormány kéthetente áttekinti a helyzetet.

A szakértő hozzátette, hogy a vezető részvények közül a Richter jegyzése is emelkedett, míg az OTP árfolyama profitrealizálás miatt esett.

A Mol 64 forinttal, 2,13 százalékkal 3064 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 265 forinttal, 1,42 százalékkal 18 335 forintra csökkent, forgalmuk 9,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 0,65 százalékkal 916 forintra esett, forgalma 345,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 0,79 százalékkal 9550 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 6016,01 ponton zárt szerdán, ez 6,55 pontos, 0,11 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet