BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb helyről kapott örömhírt az OTP

A JP Morgan után az Erste is megemelte az OTP célárát.

2024. április 12. péntek, 17:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Erste 20 500 forintra emelte meg az OTP célárfolyamát, emellett továbbra is felhalmozásra ajánlja a részvényt. 

A pénzintézet angol nyelvű elemzésében azt írja, számos tényező játszik szerepet a céláremelésben, többek között az, hogy a javuló környezet miatt a tőkeköltség 16,3 százalékról 15,3 százalékra csökkent a prognosztizált explicit periódusban és 13 százalékról 12,6-ra a terminál érték számításban.

Megemelték továbbá az eredmény előrejelzést is: a korábban becsült 700 milliárd (2024), 826 milliárd (2025) és 914 milliárd (2026) forinttal szemben a frissített modellben rendre 1.006 milliárd, 931 milliárd és 955 milliárd forintot becsülnek. Az EPS-t 3.763 forint, 3.573 forint és 3.769 forint körülire várják.

Az Erste arra számít, hogy idén és a következő években körülbelül 6 százalékkal bővülhet a hitelállomány. A nettó kamatmarzs a tavalyi 4 százalék körüli szinten stabilizálódhat, a rossz hiteleken képzett céltartalék pedig apránként a sokéves átlagra emelkedhet vissza.

Ezeken felül a tőkeáttétel, ezáltal pedig a ROE is fokozatosan csökkenhet a jövőben.

Soha nem látott magasságban a BUX
Április 10-én ismét történelmi csúcson zárt a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe: a BUX 1,4 százalékos emelkedéssel 67 271,28 ponton fejezte be a kereskedést aznap. A JP Morgan a bankpapír célárfolyamát 22 ezer forintra emelte, ami közel 25 százalékos felértékelődést jelent.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet