BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Shein csak egy szálka az amerikaiak szemében, inkább London a cél

A kínai fast fashion divatmárka az amerikai törvényhozók vizsgálati tárgya lett.

2024. február 27. kedd, 12:47

Fotó: Getty Images / Mauricio Santana
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Shein 80-90 dolláros várható értékeléssel jelentkezett be az amerikai tőzsdei bevezetésre. Tavaly Londonban ugyanígy 1 milliárd dollárt gyűjtöttek be, miközben nehezen tudtak érvényesülni a brit főváros piacán az olyan rivális részvények mellett, mint a Boohoo vagy az Asos.

Szakértők szerint azonban az Egyesült Királyság tőkepiacainak fellendüléséhez két-három kiváló minőségű, sikeres tőzsdei bevezetésre lenne szükség. A kínai fasz-fashion cég lehet az egyik ilyen – írja a Bloomberg.

A lap szerint ugyanakkor van rá esély, hogy az a figyelem, amit a kínai cég képes volt kiváltani az Egyesült Államokban, az az Egyesült Királyságban is hasznára válhat. Továbbá a vállalat is dönthet úgy, hogy inkább az otthonához közelebb, vagyis Hongkongban vagy Szingapúrban jegyzi be magát.

A Shein a Temuhoz hasonlóan kezdte el letarolni az e-webshopokat, emiatt pedig a légi áruszállítás forgalmát is jelentősen megbénították. Ugyanakkor a fast fashion márka így is vetélytársra akadt, ráadásul a konkurens Temu is a GVH célkeresztjébe került.

Ezt már alig lehet bírni, a feje tetejére állítják az áruszállítást a kínai webshopok
A Shein és a Temu gyors térnyerése miatt felborult a globális légifuvarozási ágazat is, mivel egyre kiélezettebb a verseny a korlátozott számú helyekért.
Ha többre kíváncsi, kattintson ide--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet