Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek azt nyilatkozta, az amerikai és az európai piac ugyanakkor jó hangulatban zárt.
Megjegyezte, hogy az OTP gyengüléséhez a referenciakamatok átalakításáról szóló hírek járulhattak hozzá, az emiatt felmerült bizonytalanság, továbbá az elmúlt időszak árfolyam-emelkedései miatt kezdhettek a befektetők profitrealizálásba.
- A Magyar Telekomnál is hasonló a helyzet, az elemző szerint az elmúlt hetekben jól teljesített a részvény, egy ilyen növekedést követően nem meglepő a korrekció.
- A BUX 0,47 százalékos emelkedéssel 64 128,40 ponton zárt szerdán.
- A Mol 38 forinttal, 1,35 százalékkal 2858 forintra erősödött, a Richter-papírok árfolyama 105 forinttal, 1,11 százalékkal 9545 forintra nőtt.
- Az OTP-részvények ára 65 forinttal, 0,39 százalékkal 16 735 forintra esett vissza, míg a Magyar Telekomé 2 forinttal, 0,26 százalékkal 766 forintra.
A BUMIX 1,05 százalékos emelkedéssel zárt keddhez képest.
Jó hír jött a hitelfizetésről, vagy mégsem?
2022-höz képest a tavalyi évben átlagosan 40 százalékkal nőtt a magyar lakosság fizetőképessége, a jegybanki statisztika is javulást mutat a hiteltörlesztésben. Az autókölcsönök és a személyi hitelek esetén azonban még mindig nagyon gyakori a törlesztők elmaradása.
