BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséggel zárták a napot az európai tőzsdék

Gyenge kezdés után egy százalék körüli veszteséggel fejezték be a szerdai kereskedést.

2024. január 17. szerda, 18:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyenge kezdés után egy százalék körüli veszteséggel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek.

Az összeurópai FTSEurofirst 300 index 1,12 százalékkal, a STOXX 600 index 1,16 százalékkal esett szerdán, az euróövezeti Euro Stoxx 50 index pedig 1,00 százalékkal végzett alacsonyabban.

Londonban 1,49 százalékkal csökkent az FTSE 100 index, a DAX Frankfurtban 0,90 százalékot, a CAC 40 Párizsban 1,07 százalékot veszített. Milánóban 0,81 százalékos, Madridban 1,26 százalékos indexcsökkenéssel fejeződött be a szerdai tőzsdenap.

A nyersolaj ára napközben két százalékkal is csökkent a kereslet idei alakulásával kapcsolatban kialakult aggodalmak miatt.

A kínai gazdasági növekedés a negyedik negyedévben elmaradt a várakozásoktól, megkérdőjelezve a kínai keresletet az idei globális olajkereslet-növekedés motorjának tekintő prognózisok érvényét. A dollár erősödése is vágott valamelyest a világpiaci olajárból szerdán.

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj ára 0,59 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 72,09 dolláron, a Brent ára pedig 0,89 százalékkal ment lejjebb 77,59 dollárra.

Az arany ára csökkent, a spot jegyzés 0,90 százalékkal ment lejjebb 2010,14 dollárra unciánként.

A dollárindex már a harmadik napja emelkedik azzal összefüggésben, hogy távolabb tolódtak a Fed kamatcsökkentésével kapcsolatos piaci várakozások. Szerdán az index 0,22 százalékkal ment feljebb 103,58 pontra.

Az euró gyengül, árfolyama a december közepi szintre tért vissza. Egy davosi interjúban az EKB elnöke esélyt adott egy kamatcsökkentésnek a nyár folyamán. Az eurót 1,0857 dolláron jegyzik 0,16 százalékkal alacsonyabban.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet