BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyalt az OTP, történelmi csúcson a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 326,2 pontos, 0,54 százalékos emelkedéssel, 60 864,82 ponton, új történelmi csúcson zárt kedden.

2023. december 19. kedd, 18:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

részvénypiac forgalma 37,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta, az OTP húzta fel a BUX-ot, amely 0,54 százalékos emelkedésével az általános nemzetközi jó hangulatban felülteljesített az európai piacokhoz képest.

Kiemelte, hogy a BÉT teljes, 37,8 milliárd forintos forgalmából 33,1 milliárd forint az OTP-hez köthető.

Ez még annak a hétfői bejelentésnek a hatása, amelynek értelmében december 18 és 20 között portfólióátrendezést hajtanak végre a Csányi Sándorhoz köthető alapítványok, illetve társaságok. Ez a lépés a piaci árazást nem befolyásolja, viszont a forgalmi adatokban meglátszik

– mondta Sághy Balázs.

Jelezte ugyanakkor, hogy az OTP az 1,69 százalékos emelkedést tekintve "lendületben van", ami annak köszönhető, hogy a múlt héten a JP Morgan és a Goldman Sachs is megemelte a bankpapír célárfolyamát.

A Mol 12 forinttal, 0,43 százalékkal 2830 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 265 forinttal, 1,69 százalékkal 15 990 forintra nőtt, forgalmuk 33,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,05 százalékkal 660 forintra csökkent, forgalma 353,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 90 forinttal, 1,01 százalékkal 8800 forintra esett, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 5194,70 ponton zárt kedden, ez 15,64 pontos, 0,3 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet