BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladói nyomás uralkodik a BÉT-en

Mínuszban kezdte a hét utolsó kereskedési napját a BUX.

2023. július 7. péntek, 09:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 0,73 pontos csökkenéssel 49 604,43 ponton nyitott pénteken, a csütörtöki záró értékéhez képest alig változott.

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt csökkenéssel kezdhet pénteken a Budapesti Értéktőzsde – írta az MTI-nek még a tőzsdenyitás előtt küldött előrejelzésében az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.

Árokszállási Zoltán azzal indokolta a várakozását, hogy az ázsiai tőzsdék pénteken is eséssel kezdtek, tehát a kedvezőtlen részvénypiaci klíma nem ért véget. A BÉT-en az eladói nyomás határozza meg a kereskedést, a vezető részvények kilátásai egyelőre bizonytalanok – tette hozzá.

A BUX 469,24 pontos, 0,94 százalékos csökkenéssel, 49 605,16 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest.

  • Mol 34 forinttal, 1,12 százalékkal 3006 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 190 forinttal, 1,61 százalékkal 11 605 forintra esett, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki.
  • Magyar Telekom árfolyama 8,5 forinttal, 2,10 százalékkal 414 forintra erősödött, forgalma 290,8 millió forint volt.
  • Richter-papírok árfolyama 25 forinttal, 0,30 százalékkal 8325 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
Economx
Economx

Ez is érdekelhet