BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a reggeli eladási hullám lendülete a részvénypiacon

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX ettől még 142,98 pontos, 0,29 százalékos csökkenéssel 49 866,76 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 11,1 milliárd forint volt, a vezető részvények közül a Mol stagnált, a többi gyengült az előző napi záráshoz képest.

2023. június 13. kedd, 17:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BUX csökkenése ellenére összességében nem teljesített rosszul a BÉT, csak a nyitást
követő eladási hullám húzta le, utána már jobban alakult a kereskedés.


Árokszállási Zoltán
a visszaesést az OTP gyengülésével magyarázta, de
hangsúlyozta,

az előző napokban jelentősen erősödött a bankpapír, emiatt most átmenetileg korrigálhatott az árfolyama

A Mol árfolyama 3040 forint maradt, 2,7 milliárd forintos
forgalomban.

Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,42 százalékkal 11 850
forintra csökkent, forgalmuk 6,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,5 forinttal, 0,37 százalékkal
407,50 forintra esett, forgalma 45,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 45 forinttal, 0,54 százalékkal
8285 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3387,05 ponton
zárt kedden, ez 11,96 pontos, 0,35 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz
viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet