Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BUX csökkenése ellenére összességében nem teljesített rosszul a BÉT, csak a nyitást
követő eladási hullám húzta le, utána már jobban alakult a kereskedés.
Árokszállási Zoltán a visszaesést az OTP gyengülésével magyarázta, de
hangsúlyozta,
az előző napokban jelentősen erősödött a bankpapír, emiatt most átmenetileg korrigálhatott az árfolyama
A Mol árfolyama 3040 forint maradt, 2,7 milliárd forintos
forgalomban.
Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,42 százalékkal 11 850
forintra csökkent, forgalmuk 6,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1,5 forinttal, 0,37 százalékkal
407,50 forintra esett, forgalma 45,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 45 forinttal, 0,54 százalékkal
8285 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3387,05 ponton
zárt kedden, ez 11,96 pontos, 0,35 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz
viszonyítva.
