BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szinte csak az OTP és a Richter létezett csütörtökön

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 275,14 pontos, 0,64 százalékos emelkedéssel, 43 538,96 ponton zárt csütörtökön.

2023. április 20. csütörtök, 17:51

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 3,3 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. A forgalom közel négyötödét a Richter és az OTP papírjaival bonyolították.

Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta: nagyon alacsony forgalom mellett zajlott a kereskedés a pesti börzén, a BUX a szerdai esést követő pozitív korrekcióval felülteljesítette a nyugat-európai piacokat. A kedvezőtlen amerikai gazdasági adatok nem voltak hatással a magyar piacra. A négy vezető részvénnyel kapcsolatban nem érkezett vállalati hír – közölte.

  • Mol 10 forinttal, 0,37 százalékkal 2680 forintra erősödött, 476,2 millió forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 112 forinttal, 1,13 százalékkal 9986 forintra nőtt, forgalmuk 1,3 milliárd forintot tett ki.
  • Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,24 százalékkal 416 forintra csökkent, forgalma 105,2 millió forint volt.
  • Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,65 százalékkal 7770 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3447,17 ponton zárt csütörtökön, ez 7,59 pontos, 0,22 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet