BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Richter zárt mínuszban a vezető részvények közül

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 597,99 pontos, 1,4 százalékos emelkedéssel, 43 285,23 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.

2023. április 14. péntek, 17:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta, pénteken Nyugat-Európában kedvező volt a befektetői hangulat, a tőzsdék az előző napok csökkenését korrigálták, így a magyar részvénypiac is emelkedett.

Az elemző szerint abban lehet bízni, hogy elmúlt az elmúlt napokban tapasztalt eladói hullám, ami miatt korábban alulteljesített a magyar részvénypiac.

Varga Zoltán elmondta, a Richter részvényeinél profitot realizáltak a befektetők, miután korábban jelentősen emelkedett a gyógyszergyári papír árfolyama.

  • Mol 86 forinttal, 3,29 százalékkal 2698 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 130 forinttal, 1,34 százalékkal 9830 forintra nőtt, forgalmuk 2,4 milliárd forintot tett ki.
  • Magyar Telekom árfolyama 3,0 forinttal, 0,74 százalékkal 408 forintra emelkedett, forgalma 117,9 millió forint volt.
  • Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,19 százalékkal 7720 forintra csökkent, a részvények forgalma 991,4 millió forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3470,69 ponton zárt pénteken, ez 18,74 pontos, 0,54 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet