BUX 139240.24 -0,04 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olaj emelkedéssel, a gáz csökkenéssel kezdett

Erősödéssel nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön.

2023. február 16. csütörtök, 11:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 index 0,43 százalékkal, a frankfurti DAX30 index 0,66 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,79 százalékkal emelkedett a kereskedés indításakor.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,62 százalékkal nőtt.

A csütörtöki tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 59 cent (0,69 százalék) emelkedéssel, 85,97 dolláron állt.

Az arany ára unciánként 0,26 százalékkal (4,85 dollárral), 1850,15 dollárra nőtt.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, márciusi határidős jegyzésében 1 megawattóra 54 euróba került 9 órakor, a kereskedés első órájának végén, ami 1,30 százalék csökkenés a szerdai záróértékéhez képest. A gázár három hónapja 122,09 eurón, egy éve 69,79 eurón zárt.

Kilenc órakor az euró 380,92 forintra gyengült a szerda esti 381,14 forintról, a frank jegyzése 386,14 forintról 385,68 forintra csökkent, a dollár pedig 356,77 forintról 355,65 forintra süllyedt.

Az euró 1,0706 eurón állt 9 órakor, magasabban a szerda esti 1,0667 euróhoz képest.

Hegedűs Szabolcs
Hegedűs Szabolcs
Hegedüs Szabolcs közéleti, külpolitikai és külgazdasági témákkal foglalkozik. Írásaiban az Európai Unió és a régiós országok folyamatait követi, különös tekintettel a gazdasági és politikai összefüggésekre. Pályafutását televíziós és rádiós újságíróként kezdte, az Economx főmunkatársa.

Ez is érdekelhet