BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágult az olaj és a gáz

Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek kedden.

2023. január 31. kedd, 18:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 0,17 százalékkal gyengült, ugyanakkor a frankfurti DAX-index és a párizsi CAC-40 index egyaránt 0,01 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,12 százalékos pluszban zárt.

A nyugat-európai tőzsdezáráskor (17.30 órakor) a New York-i értéktőzsdék közül a 30 vezető iparvállalat DJIA mutatója 0,34 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P index 0,72 százalék, a technológiai papírok Nasdaq mutatója pedig 1,1 százalék erősödést jelzett.  

Emelkedett az olaj és a gáz ára

Az északi-tengeri Brent hordónkénti ára 59 centtel (0,7 százalékkal) 85,09 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 0,29 százalékkal (5,50 dollárral) 1928,40 dollárra emelkedett.

Az európai gázár emelkedett. Az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, márciusi határidős jegyzésben megawattóránként 59 eurón zárt, ami 7,04 százalékkal magasabb hétfői záróértékénél. Három hónapja 124,28 eurón, egy éve 69,02 eurón zárt. Tavaly augusztusban rekordszinten, 346,52 eurón is jegyezték.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet