BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint 6 százalékkal esett a Richter, a BUX is erős mínuszban zárt

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 787,04 pontos, 1,75 százalékos csökkenéssel 44 220,76 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 5,8 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2022. december 27. kedd, 17:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BUX főképp az extraprofitadóról szóló rendelet hatására csökkent, a Richter ugyanis közölte, hogy 28 milliárd forintot kell emiatt fizetnie.

Józsa Bence szerint más kibocsátói hír nem mozgatta a kereskedést, a többi vezető részvény nem is gyengült jelentősen, a gyógyszergyártó forgalma viszont egymaga a teljes kereskedési volumen többségét adta a keddi bejelentést követően.

  • A Mol 8 forinttal, 0,30 százalékkal 2632 forintra csökkent, 177,3 millió forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 5 forinttal, 0,05 százalékkal 10 295 forintra esett, forgalmuk 1,5 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 2,5 forinttal, 0,72 százalékkal 345 forintra gyengült, forgalma 12,9 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 530 forinttal, 6,02 százalékkal 8270 forintra csökkent, a részvények forgalma 3,9 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3616,62 ponton zárt kedden, ez 20,70 pontos, 0,57 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet