BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

44 ezer pont felett maradhat a BUX

Emelkedéssel nyithat csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

2022. november 17. csütörtök, 08:58

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A relatív kedvező nemzetközi hangulatban továbbra is 44 ezer pont felett maradhat a BUX - írta Török Lajos, az MTI-nek küldött kommentárjában.

A vezető részvények közül az OTP-vel továbbra is a 200 napos mozgóátlag felett kereskednek, így 10 216 forint a technikai támasz, 10 500 forint az első ellenállás az árfolyamában, ez utóbbit azonban akár gyorsan át is törheti a bankpapír.

A Mol továbbra sem tud a 2630 forintos szint felett zárni, ezt a szintet érdemes figyelni. A Richter a fontos 8150 forintos támasz felett zárt, kérdéses, hogy a korábbi negatív trend folytatódik-e. A Magyar Telekom továbbra is a 310-324 forint közötti sávban maradhat Török Lajos szerint

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 30,46 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel, 44 277,83 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 12,5 milliárd forint volt. A Mol árfolyama 12 forinttal, 0,46 százalékkal 2606 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 5 forinttal, 0,05 százalékkal 10 490 forintra esett, forgalmuk 9,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,32 százalékkal 318 forintra erősödött, forgalma 79,7 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,37 százalékkal 8220 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet