BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyes zárás a vezető nyugat-európai tőzsdéken

Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek kedden. A londoni FTSE-100 mutató 0,10 százalékkal erősödött, ugyanakkor a frankfurti DAX-index 1,29 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 1,43 százalékkal gyengült hétfői záróértékéhez képest.

2022. május 31. kedd, 18:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,36 százalékos mínuszban fejezte be a napot.

A nyugat-európai tőzsdezáráskor (17.30 órakor) gyengülést jeleztek a New York-i értéktőzsdék: a 30 vezető iparvállalat DJIA mutatója 0,81 százalékkal, a részvények szélesebb körét felölelő S&P index 0,80 százalékkal, a technológiai papírok Nasdaq mutatója pedig 0,70 százalékkal süllyedt.

Az északi-tengeri Brent hordónkénti ára 18 centtel (0,15 százalékkal) 117,78 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 0,73 százalékkal (13,65 dollárral) 1843,65 dollárra csökkent.

Az európai gázár, az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, júliusi határidőre 90,2 eurón zárt, 1,2 százalékkal alacsonyabban az előző napi záróértékéhez képest - írja az MTI.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet