BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösben a New York-i indexek

Az amerikai részvények pénteken néhány gyenge eredményjelentést követően zuhantak a nyitás után, a technológiai cégek papírjait a kamatemelési várakozások ütötték ki.

2022. április 22. péntek, 18:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az S&P 500 mind a 11 fő ágazata esett, az egészségügyi részvények estek a legnagyobbat, miután a HCA Healthcare kedvezőtlen profitprognózisa 16,7 százalékot zuhant pénteken a nyitás után. Eközben a kamatemelési kockázatokkal kapcsolatos aggodalmak továbbra is ártottak a megacap növekedési részvényeknek, különösen Jerome Powell Federal Reserve elnök csütörtöki héja hangvételű bejelentése után. Azt mondta, hogy egy 50 bázispontos (bps) emelés lesz az asztalon, amikor a Fed májusban ülésezik.

Powell megjegyzése eladási hullámot váltott ki a Meta Platforms és az Amazon.com részvényeknél, amelyek már a hét elején meginogtak a streaming óriás Netflix lehangoló eredményei miatt.

Az S&P 500 növekedési indexe idén eddig mintegy 15,2 százalékot esett, míg értékindexe mintegy 1 százalékos csökkenéssel kereskedik.

Az Alphabet, az Apple és az Amazon.com további 1-2 százalékot esett, ami tovább növelte a héten tapasztalt erőteljes veszteségeket. Mindhárom fő index a hét végére csökkenéssel zárta a hetet.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet