A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 1,14 pontos nyitás után csökkent hétfőn délelőtt, majd kora délután az esés folytatódott.
A BUX délután 15 órakor 42 683 ponton állt, ami az előző, pénteki záróértékéhez képest 6,74 százalékos csökkenés.
A részvénypiac forgalma nagyon sok, immár közelíti az 51 milliárd forintot.
A legnagyobb zuhanást az OTP-részvények szenvedték el, a bankpapír árfolyama 12 300 forintnál jár, ez 16,6 százalékkal kisebb a pénteki záróárnál - a papír napi forgalma pedig már meghaladta a 38 milliárd forintot.
A Richter-papírok árfolyama 4,12 százalékkal 6 790 forintra gyengült. A Magyar Telekom részvényei ma 1,2 százalékkal kerültek lejjebb és 420 forintnál járna. Eközben a Mol árfolyama 1 százalékkal, 2484 forintra erősödött.
A forint hétfőn zuhanással indította a napot. Már nyitás után 372 forint fölött volt az euró ára. A történelmi mélypont 373,269, ami délelőtt még nem jött össze, 372,4-ről fordult az árfolyam.
Az erősödés (369 forint alá) azonban csak átmeneti volt, délután újra célba vette az euró a 372 feletti tartományt.
A dollár ára jelenleg 332 forint körül jár, a történelmi mélypont az amerikai valutával szemben csütörtökön állt fel, akkor 334,031-ig ugrott fel a keresztárfolyam.
