BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfelé ment a Mol és a Magyar Telekom

A vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom ért el pluszt ezen a héten, az OTP és a Richter árfolyama ellenkező irányba tartott.

2022. január 23. vasárnap, 09:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csökkenő forgalom mellett esett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten: a BUX 52 169,80 ponton zárt pénteken, 506,10 ponttal, 0,96 százalékkal alacsonyabban, mint egy hete.

A részvénypiac forgalma 56,39 milliárd forint volt a múlt heti 77,70 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek - írja az MTI, amely a Equilor összefoglalóját idézve beszámol arról is, hogy az emelkedő hozamkörnyezet és az orosz-ukrán konfliktus is eladói nyomást eredményezett a magyar tőzsdén. 

  • A héten a Mol árfolyama nőtt a legnagyobb mértékben, 1,21 százalékkal, a részvény pénteken 2684 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma több mint 7,39 milliárd forint volt.
  • A Magyar Telekom részvényei 1,20 százalékkal erősödtek, 422 forinton zártak a hét utolsó kereskedési napján, forgalmuk a héten 492,52 millió forintot ért el.
  • Az egy héttel korábban a legnagyobb drágulást elérő OTP most a másik irányba tartott: a bankpapír árfolyama 1,76 százalékkal csökkent, pénteken 17 300 forinton fejezte be a kereskedést a részvény, heti forgalma meghaladta a 36,52 milliárd forintot.
  • A Richter-papírok jegyzése 2,14 százalékkal esett a héten, a részvények 8460 forinton zártak pénteken, heti forgalmuk több mint 9,62 milliárd forint volt.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4272,85 ponton fejezte be a hetet, ami 108,06 ponttal, 2,47 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet