BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP-tulajdonosok örülhettek a legjobban

Rákapcsolt a héten a budapesti tőzsde irányadó indexe: 1,4 százalékos pluszt ért el.

2022. január 16. vasárnap, 11:33

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 52 675,90 ponton zárt pénteken, 719,16 ponttal, 1,38 százalékkal magasabban, mint egy hete - derül ki az MTI összefoglalójából. 

A részvénypiac forgalma 77,70 milliárd forint volt a múlt heti 52,44 milliárd forint után, a vezető részvények, a Richter kivételével erősödtek. Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött összefoglalójában kiemelte, jól indul az év a BÉT-en, a héten a BUX-index áttörte az 52 ezer pontos ellenállást és még 54 000 pont felett is járt a jegyzés. Profitrealizálás miatt azonban az év második kereskedési hetét a BUX-index 1,97 százalékos csökkenéssel zárta.

  • A héten a vezető részvények közül az OTP árfolyama nőtt a legnagyobb mértékben, 2,44 százalékkal, a részvény pénteken 17 610 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma több mint 56,54 milliárd forint volt.
  • A Mol részvények 2 százalékkal erősödtek, 2652 forinton zártak a hét utolsó kereskedési napján, forgalmuk a héten meghaladta a 11,24 milliárd forintot.
  • A Magyar Telekom ára 0,24 százalékkal emelkedett, pénteken 417 forinton fejezte be a kereskedést a részvény, heti forgalma 590,88 millió forintot ért el.
  • A Richter-papírok jegyzése 0,58 százalékkal csökkent a héten, a részvények 8645 forinton zártak pénteken, heti forgalmuk meghaladta a 7,27 milliárd forintot.
Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet