BUX 138371.35 -0,81 %
OTP 44600 -0,71 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Majdnem egy százalékkal csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 495,32 pontos, 0,97 százalékos csökkenéssel, 50 581,29 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 8,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2021. december 13. hétfő, 18:48

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 24 forinttal, 0,98 százalékkal 2422 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 290 forinttal, 1,66 százalékkal 17 155 forintra esett, forgalmuk 5,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,0 forinttal, 0,97 százalékkal 407 forintra gyengült, forgalma 198,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama változatlanul 8510 forinton állt, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4256,89 ponton zárt hétfőn, ez 2,06 pontos, 0,05 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva - írja az MTI.

Napközben alakult ki a kedvezőtlen nemzetközi hangulat, amelynek hatására a magyar piacon a blue chipek gyengültek, a legnagyobb mértékben 1,66 százalékkal az OTP esett, mindezek hatására pedig a BUX-index csökkenéssel zárt. A nemzetközi hangulat romlása összefügg a koronavírus omikron változatával, amelyről folyamatosan érkeznek az új hírek - mondta  Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője, aki kitért a magyar piac 8,7 milliárd forintos forgalmára is, ami szerinte kivárást jelez. Ez azzal függ össze, hogy a héten 20 központi bank fog ülésezni, köztük kedden a Magyar Nemzeti Bank, szerdán az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed, csütörtökön pedig az Európai Központi Bank.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet