BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

0,77 százalékkal emelkedett a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 395,59 pontos, 0,77 százalékos emelkedéssel, 51 860,19 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2021. december 1. szerda, 17:43

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kedvező nemzetközi hangulattal emelkedett a budapesti tőzsde is. Igaz, nincs akkora erő a BÉT-en, mint a nemzetközi tőzsdéken, a forgalom kissé átlag alatti. A vezető részvények közül a Mol teljesített a legjobban, amit az olajár emelkedése és a petrolkémiai marzsok kedvező alakulása támogatott. A Richter visszafordult az előző napok eladási hullámából - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője

A Mol 30 forinttal, 1,24 százalékkal 2446 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 0,56 százalékkal 17 890 forintra nőtt, forgalmuk 6,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,5 forinttal, 1,09 százalékkal 418 forintra emelkedett, forgalma 101,0 millió forint volt - írja az MTI.

A Richter-papírok árfolyama 85 forinttal, 0,99 százalékkal 8635 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4297,37 ponton zárt szerdán, ez 22,81 pontos, 0,53 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet