Hétfőn soha nem látott szintre gyengült a forint az euróval és a dollárral szemben, a keddi kereskedésben sem kapot erőre a magyar deviza.
Az MTI nem sokkal reggel 6 óra után azt írta, hogy az eurót 370,43 forinton, a dollárt 329,70 forinton jegyezték, szemben a hétfpő esti 370,25, illetve 328,76 forinttal. Reggel 7 óra körül sem változott nagyságrendet a helyet: az euró árfolyama ekkor 370,30 forintnál, a dolláré 329,64 forintnál tartott.
Szakértők szerint a forint továbbra is gyenge maradhat, úgy látják, nem elég szigorú az MNB, amikor kamatot emel, és az alacsony átoltottság, a magas halálozási számok ellenére el nem rendelt lezárás is fokozza a befektetők aggodalmát.
