BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon adták-vették a magyar részvényeket

Óriási volumenben zajlott kedden a kereskedés a tőzsdén, a forgalom bőven átlag felettinek számít - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. Az OTP-részvény forgalma meghaladta az 12,6 milliárd forintot.

2021. november 16. kedd, 17:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 28,61 pontos, 0,06 százalékos emelkedéssel, 51 818,41 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 19,4 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

A legnagyobb forgalmú részvény az OTP lett. A vezető részvényekkel kapcsolatos hír nem érkezett, a legnagyobb figyelmet a kamatdöntés kapta. A jegybanki alapkamatot a várakozásoknak megfelelően emelték - mondta Török Lajos az MTI-nek.

A Mol 14 forinttal, 0,56 százalékkal 2502 forintra csökkent, 4,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 85 forinttal, 0,48 százalékkal 17 785 forintra erősödött, forgalmuk 12,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 3,5 forinttal, 0,81 százalékkal 435,50 forintra nőtt, forgalma 176,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 25 forinttal, 0,30 százalékkal 8420 forintra esett, a részvények forgalma 1,9 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4290,72 ponton zárt kedden, ez 23,15 pontos, 0,54 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet