BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kálváriáján múlik a BÉT napja

Iránykereséssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken - írja az MTI.

2021. november 12. péntek, 08:51

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagyot ütöttek a Molon csütörtökön, csaknem 5 százalékot esett az olajtársaság részvényárfolyama, miután a kormány bejelentette, hogy 3 hónapra befagyasztja a hazai üzemanyagárakat 480 forintos literenkénti szinten. Ezzel lefordult az árfolyam a 2800 forintnál húzódó ellenállásról, a következő támasz 2450 forintnál található - írta az előzményekről Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője.

Az OTP emelkedéssel zárt csütörtökön, pénteken megpróbálhatja jelentősen áttörni a 18 466 forintnál lévő 50 napos mozgóátlagát. A szakértő szerint a Richter is korrigálhat a napok óta tartó lejtmenetből, és megpróbálkozhat áttörni az 50 napos mozgóátlagát, ami jelenleg 8627 forintnál van. A Magyar Telekom célba veheti a 440 forintos ellenállási szintet.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 315,89 pontos, 0,59 százalékos csökkenéssel, 53 073,34 ponton zárt csütörtökön, a részvénypiac forgalma 19,7 milliárd forint volt.

  • A Mol árfolyama 128 forinttal, 4,78 százalékkal 2550 forintra csökkent, 8,3 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 360 forinttal, 1,99 százalékkal 18 470 forintra erősödött, forgalmuk 8,3 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 3,5 forinttal, 0,80 százalékkal 434 forintra esett, forgalma 62,6 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,06 százalékkal 8595 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.
Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet