BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken az olajár, nem fizet osztalékot az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 27,46 pontos, 0,05 százalékos csökkenéssel, 50 289,64 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 7,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2021. augusztus 12. csütörtök, 18:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP csütörtökön közzétett gyorsjelentése kedvezőbb lett a vártnál, de a jelek szerint a befektetők ezt nem igazán értékelték - mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI. Ebben szerepet játszhatott egyebek mellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) bejelentése, amely szerint év végéig meghosszabbítják az osztalékfizetési moratóriumot a bankoknál. A szakértő ugyanakkor úgy látja, tovább emelkedik majd az OTP-részvények árfolyama, ha a pozitív nemzetközi befektetői hangulat kitart a jövő héten.

A többi vezető részvénnyel kapcsolatban fontosabb hír nem érkezett - jelezte az elemző. A Magyar Telekom alacsony forgalom mellett, de áttörte a 430 forintos szintet, így tér nyílt a további emelkedés előtt.

A Mol 16 forinttal, 0,65 százalékkal 2430 forintra csökkent, 690,3 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 15 forinttal, 0,09 százalékkal 16 665 forintra erősödött, forgalmuk 5,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,5 forinttal, 1,05 százalékkal 435 forintra nőtt, forgalma 151,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,11 százalékkal 8735 forintra emelkedett, a részvények forgalma 853,6 millió forintot ért el.

A BUMIX 4002,87 ponton zárt csütörtökön, ez 6,09 pontos, 0,15 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Nyereséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után London kivételével indexemelkedéssel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok - írja az MTI.

Az európai gyűjtőindexek emelkedtek, az FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,13 és 0,12 százalékkal végeztek magasabban, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,48 százalékkal emelkedett. Az európai gyűjtőindexek már sorban a kilencedik kereskedési napot fejezik be nyereséggel, jórészt a negyedéves eredmény-beszámoló szezonban közzétett esetenként meglepően jó vállalati mérlegadatoknak köszönhetően.

Londonban 0,35 százalékkal gyengült zárásra csütörtökön az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,72 százalékkal emelkedett, a párizsi CAC-40 pedig 0,36 százalék erősödést ért el. A párizsi indexet már csak egy hajszál választja el 6922 ponton 2000 szeptemberében elért rekordjától. Milánóban 0,41 százalékos, Madridban 0,05 százalékos indexemelkedéssel fejeződött be a csütörtöki tőzsdenap.

Az európai kereskedési idő végén mindkét irányadó piaci olajtípus ára 0,45 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben, a Brent 71,12 dolláron, a WTI pedig 68,94 dolláron hordónként.

Az eurót 0,08 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1728 dolláron, az arany spot ára 0,27 százalékkal áll alacsonyabban unciánként 1746,88 dolláron.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet