BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lépett az MNB, erősödött a forint

Erősödött a forint a bankközi piacon kedd kora estére reggelhez képest - írja az MTI.

2021. július 27. kedd, 19:00

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forint drágulását részben az okozta, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa keddi ülésén 30 bázisponttal 1,20 százalékra emelte az alapkamatot, a kamatfolyosót pedig a 0,25 százalék és 2,15 százalék közötti szintre emelte.

A forintot erősítette továbbá, hogy Virág Barnabás, az MNB alelnöke egy keddi online háttérbeszélgetésen megerősítette: a monetáris tanács a kamatemeléseket mindaddig folytatja, ameddig az inflációs kilátások fenntartható módon a jegybanki célon stabilizálódnak, és az inflációs kockázatok újra kiegyensúlyozottá válnak.

Az euró jegyzése 359,29 forintra gyengült 18 óra 15 percre a reggel fél nyolckor jegyzett 361,44 forintról.

Az euró kedden 358,60 forint és 362,22 forint között mozgott.

A svájci frank jegyzése 334,37 forintról 332,39 forintra csökkent, a dolláré pedig 306,33 forintról 303,70 forintra süllyedt.

Az euró erősödött a dollárhoz képest, a reggeli 1,1801 dollár után kora este 1,1830 dolláron állt.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet