BUX 139138.00 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszos nap volt a tőzsdéken

A Mol vezette az emelkedést a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX alacsony forgalomban egy százalék felett emelkedett. Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék is hétfőn.

2021. április 26. hétfő, 18:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 508,66 pontos, 1,19 százalékos emelkedéssel, 43 281,61 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 6,8 milliárd forint volt, a vezető részvények ára emelkedett az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

Az európai vezető tőzsdemutatókhoz képest jobban teljesített a budapesti tőzsde. A vezető részvények között a Mol vezette az emelkedést, a részvény az olajár csökkenése ellenére tudott erősödni - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. Nem volt túl eseménydús nap, egyéni hírek sem érkeztek. A forgalom alacsony volt. Nagy mozgás a forintpiacon sem volt. A fokozatos nyitás folytatódhat az oltások alapján, ez a tőzsdét is segítheti a szakértő szerint.

A Mol 36 forinttal, 1,78 százalékkal 2060 forintra erősödött, 1,0 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 175 forinttal, 1,33 százalékkal 13 375 forintra nőtt, forgalmuk 3,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,0 forinttal, 0,96 százalékkal 419 forintra emelkedett, forgalma 143,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 70 forinttal, 0,81 százalékkal 8755 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,9 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3754,41 ponton zárt hétfőn, ez 6,53 pontos, 0,17 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva

Pluszban zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

A londoni FTSE-100 mutató 0,35 százalékos, a frankfurti DAX index 0,11 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,28 százalékos erősödéssel fejezte be a napot - írja az MTI.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,19 százalékkal emelkedett pénteki záróértékéhez viszonyítva.

Az európai tőzsdezáráskor, 17 óra 30 perckor pluszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 0,09 százalék, az S&P-index 0,28 százalék, a Nasdaq mutató pedig 0,61 százalék erősödést jelzett.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 45 centtel (0,69 százalékkal) 64,97 dollárra csökkent.

Az arany ára unciánként 0,06 százalékkal (1 dollárral) 1778,75 dollárra emelkedett.

Az euró 1,2079 dollárra gyengült a kora reggeli 1,2108 dollárról.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet