BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Unalmas nap volt a magyar tőzsdén

A nyugat-európai és a magyar tőzsde is pluszban zárt szerdán, Budapesten alacsony, nyolcmilliárdos forgalommal. A nyugati árfolyamindexeket elsősorban a tőzsdei jelentések emelték.

2021. április 21. szerda, 19:12

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 156,34 pontos, 0,37 százalékos emelkedéssel, 42 753,60 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 8,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

A BÉT-en szerdán unalmasnak mondható kereskedés zajlott, nem voltak jelentősebb mozgások, a forgalom alacsonyan alakult - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. A budapesti tőzsdei kereskedés beleillett a nemzetközi trendbe, hasonlóan mozgott az európai börzékkel. Piacbefolyásoló hírek a magyar részvényekről nem érkeztek, a Richter emelkedéséhez az utóbbi napokban indult eladási hullám is hozzájárult.

A Mol 2 forinttal, 0,10 százalékkal 2046 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 45 forinttal, 0,34 százalékkal 13 120 forintra csökkent, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,0 forinttal, 0,96 százalékkal 414 forintra esett, forgalma 72,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 170 forinttal, 2,00 százalékkal 8675 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3736,16 ponton zárt szerdán, ez 3,49 pontos, 0,09 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Pozitív zárás az európai tőzsdéken

Pozitív kezdés után emelkedéssel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek - írja az MTI.

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,83 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 0,72 százalékkal erősödött szerdán, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,92 százalékos emelkedéssel zárt.

Az árfolyamindexeket elsősorban tőzsdei jelentések emelték meg szerdán. A nagyobb cégek közül jó negyedéves jelentést tett egyebek között az ASML, a Heineken, a Kering, az Akzo Nobel, valamint a Roche. A német Hugo Boss divatcég részvényét akvizíciós érdeklődés emelte meg.

Londonban 0,52 százalékkal zárt magasabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,50 százalékkal erősödött, a CAC-40 Párizsban 0,74 százalékkal emelkedett zárásra.

Milánóban 0,27 százalékos, Madridban pedig 0,78 százalékos erősödéssel fejeződött be a kereskedés, miután mindkét piacon az előző nap 2020 decembere óta a legnagyobb napi veszteséget szenvedte el az index.

Az olajár esésnek indult szerdán, elsősorban keresleti aggodalmak miatt, amit az indiai koronavírus-halálozások ugrásszerű növekedése váltott ki; India a világ harmadik legnagyobb olajfogyasztója. A kezdetben két százalékot is meghaladó áresés mértékét később enyhítette az EIA jelentése az amerikai olajkészletek váratlan mértékű múlt heti növekedéséről.

Az európai kereskedési idő végén a Brent nyersolaj ára 1,14 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 65,81 dolláron, a WTI ára pedig 1,32 százalékkal csökkent 61,84 dollárra.

Az eurót változatlan árfolyamon jegyzik 1,2033 dolláron, az arany spot ára 0,84 százalékkal emelkedett unciánként 1793,91 dollárra.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet