BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter csúcsot döntött

Gyenge napot zárt szerdán a magyar tőzsde. A részvénypiac forgalma 8,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2021. február 3. szerda, 18:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 84,76 pontos, 0,19 százalékos csökkenéssel, 44 016,29 ponton zárt szerdán - írja az MTI.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője abban bízik, hogy a szerdai csökkenés ellenére a következő napokban nem várható nagyobb visszaesés. Varga Zoltán szerint a részvénypiaci kilátásokat világszinten javítja, hogy több vezető technológiai világcég kedvező adatokat közölt. A BÉT vezető részvényei közül leginkább a Mol maradt el a várakozásoktól, hiszen annak ellenére csökkent az értéke, hogy az olaj ára nőtt.

A Mol 20 forinttal, 0,89 százalékkal 2230 forintra csökkent, 1,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 0,86 százalékkal 13 770 forintra esett, forgalmuk 3,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,38 százalékkal 392 forintra gyengült, forgalma 141,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 145 forinttal, 1,76 százalékkal 8400 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,8 milliárd forintot ért el. A papírok értéke napközben 8460 forinton tetőzött. A Richter történelmi csúcsa 8425 forint.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3725,78 ponton zárt szerdán, ez 4,62 pontos, 0,12 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet