BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elromlott a hangulat Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 145,59 pontos, 0,33 százalékos csökkenéssel, 44 610 ponton zárt kedden - írja az MTI.

2021. január 19. kedd, 18:33

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 11,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hogy a délelőtti emelkedés után romlott a befektetői hangulat a magyar tőzsdén, így a kereskedés végén mínuszban zárt a BUX. Hozzátette, hogy hasonló volt a trend más európai tőzsdéken is.

A vezető részvényeket érintő vállalati hírek nem érkeztek. A Mol európai társaihoz képest alulteljesített, a Richter emelkedéséhez pedig a Jefferies elemzőház kedvező véleménye járulhatott hozzá - jelezte a szakértő.

A Mol árfolyama 52 forinttal, 2,18 százalékkal 2328 forintra esett, 1,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,14 százalékkal 14 100 forintra csökkent, forgalmuk 5,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,37 százalékkal 401,50 forintra erősödött, forgalma 244,4 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 100 forinttal, 1,26 százalékkal 8050 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3783,21 ponton zárt kedden, ez 24,52 pontos, 0,65 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet