BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengült kedden a forint

Gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon - írja az MTI.

2020. december 15. kedd, 19:06

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedden a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa a piaci várakozásokkal összhangban nem változtatott a jegybanki alapkamaton és a kamatfolyosón sem. Az indoklás szerint a kamattartó döntéssel a jegybank megerősítette az árstabilitást, a pénzügyi stabilitást és a kormány gazdaságpolitikáját támogató monetáris politikájának a pilléreit.

Az euró jegyzése a hétfő esti 353,76 forinthoz képest kedd reggelre 354,60 forintra, este fél hétre  pedig 355,63 forintra emelkedett.

A dollár és a svájci frank jegyzése is feljebb ment kedden, a dolláré a kora reggeli 291,79 forintról 292,69-re, a svájci franké 329,10 forintról 330,12 forintra.

A forint a hónap eleje óta erősödött, az euróval szemben 1,7 százalékkal, a dollárral szemben 3,3 százalékkal, a svájci frankkal szemben 1,3 százalékkal.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet