BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken az olaj ára

Több mint 5 százalékkal csökkent a kőolaj ára csütörtök délután mindenekelőtt a befektetőknek arra a félelmére, hogy a koronavírus-járvány felpörgő újabb hulláma azt eredményezheti, hogy sok ország a tavaszihoz részben hasonló korlátozásokat vezet be, ami a kereslet drasztikus visszaesését eredményezné - írja az MTI.

2020. október 1. csütörtök, 18:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Röviddel 17.30 óra után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2,18 dollárral (5,15 százalékkal) 40,12 dollárra esett. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára pedig 2,36 dollárral (5,87 százalékkal) 37,86 dollárra zuhant.

Árcsökkentő tényező az is, hogy Líbia - közel tíz hónap szünet után - újraindította olajtermelését és -exportját. Csütörtöki bejelentés szerint Líbia napi 100 ezer hordóról egy hét alatt napi 270 ezer hordóra növelte olajtermelését. Líbia tíz hónapja még napi 1,3 millió hordó kőolajat bányászott.

Gyengítette a kőolaj árát az a nem hivatalos adat is, amely szerint szeptemberben napi 160 ezer hordóval nőtt az OPEC olajtermelése augusztushoz képest.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet