BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztja az osztalékfizetést a Mol

Visszatartja a Mol a 2019-es adózás utáni teljes nyereséget, hogy majd esetleges osztalékként részben vagy egészben később fizesse ki, ha a részvényesek úgy döntenek - írja az MTI a cég közlése nyomán.

2020. április 30. csütörtök, 14:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol-csoport működési területén, a kelet-közép-európai országokban a koronavírus-járvány miatt bevezetett vészhelyzeti korlátozó intézkedések a gazdaság jelentős lelassulását eredményezték.

A járvány időtartamával és hatásával kapcsolatos bizonytalanság, a külső környezet rendkívüli volatilitása és a piaci igények kiszámíthatatlansága miatt a Mol-csoport elsődleges feladata az üzleti folytonosság fenntartása és a készpénz megőrzés. Az igazgatóság ezért úgy döntött, hogy a teljes nyereséget eredménytartalékba helyezi át.

A vállalat mostanáig biztonságosan, minden zavar nélkül működött. Számos intézkedést vezettek be, hogy minimalizálják a koronavírus vállalatcsoportot érintő gazdasági hatásait. Ezek célja, hogy a Mol-csoport a válság végén erősebb legyen, mint amilyen a válság elején volt, és továbbra is versenyképes hozamot biztosítson részvényeseinek - mondta Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet