BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős kezdés New Yorkban

Indexemelkedéssel indult csütörtökön a kereskedés az amerikai tőzsdéken az előző napi nagy, 2-3 százalékos nyereségek után - írta az MTI.

2020. április 23. csütörtök, 17:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,29 százalékkal, az S&P-500 index 0,42 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,38 százalékkal kezdett magasabban.

Szerdán nagy árfolyamemelkedéssel nyugtázták a tőzsdén az olajárakban bekövetkezett pozitív fordulatot, illetve azt a lehetőséget, hogy Washignton 500 milliárd dollárral toldaná meg a kis- és középvállalatok, valamint a kórházak támogatására elkülönítendő keretet.

A csütörtöki nyitás előtt közzétett adat az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók számának a vártnál nagyobb mértékű, de az előző hetinél kisebb növekedését mutattak. A koronavírus-járvány kitörése óta így az elmúlt öt hétben 26 millió fölé nőtt az állásvesztések száma az Egyesült Államokban.

Nem kecsegtet kedvező eredményadatokkal a folyamatban lévő első negyedéves tőzsdei beszámolói szezon sem. Szakértők az S&P-500 index tagvállalatainál a nyereség több mint tíz százalékos esését várják a tavalyihoz képest.

Az olajár folytatta a szerdán megkezdett emelkedést. Az amerikai piacok nyitásakor a globális kereskedelemben a WTI ára 18,29 százalékkal járt pluszban hordónként 16,30 dolláron, a Brent ára pedig 7,90 százalékkal 21,98 dollárra emelkedett.

Az eurót 0,34 százalékkal jegyzik gyengébben 1,0785 dolláron, az arany spot ára 0,71 százalékkal unciánként 1724,76 dollárra emelkedett - írta az MTI.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet