BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra vörösbe fordulhat Európa

Indexcsökkenés várható pénteken az európai tőzsdéken a nyitást követően.

2020. április 3. péntek, 07:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A határidős indexjegyzések és a tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján a főbb európai tőzsdék, a londoni, a frankfurti és a párizsi 0,5 és 1 százalék közötti indexveszteséggel nyithatnak pénteken - írta az MTI.

A Wall Street 2 százalék feletti csütörtöki zárásához képest a pénteki globális kereskedési napot az ázsiai tőzsdék már indexcsökkenéssel indították el. Az európai kereskedési idő kezdete előtt két órával Tokióban, Szöulban és Hongkongban közel 1 százalékos veszteségben jártak az indexek, a sanghaji és a tajpeji mutatók pedig 0,5 százalékos mínuszt mutattak.

Az európai tőzsdeindexek széles ingadozás után mérsékelt pozitív eredménnyel fejezték be a csütörtöki kereskedést. Az indexeket pozitív kezdés után mélybe taszította a munkanélküliek számának váratlanul magas növekedése az Egyesült Államokban. A múlt héten 6,6 millióval nőtt az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma az elemzők által várt 3,5 millió helyett és az előző heti 3,3 milliós növekedés után. A vírusjárványt megelőzően a heti kérelmek száma száz-kétszázezres nagyságrendben szokott ingadozni. Az olajár több mint 20 százalékos emelkedése aztán a tőzsdei árfolyamokon is éreztette pozitív hatását, az indexek erősödtek, ennek mértéke azonban zárásra már mérséklődött. A csütörtöki tőzsdenap legnagyobb nyertese az olaj és gázipari ágazat volt öt és százalékos indexemelkedéssel.

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,63 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 0,42 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,31 százalékkal emelkedett csütörtökön. Londonban 0,47 százalékkal végzett magasabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,27 százalékkal emelkedett, Párizsban 0,33 százalékkal erősödött a CAC-40 index. A milánói tőzsde 1,75 százalékos indexemelkedéssel fejezte be a csütörtöki kereskedést, a madridi viszont 0,08 százalékos csökkenéssel - írta az MTI.

Az olajár pénteken már korrigálta az előző napi nagy nyereségét. Csütörtökön Donald Trump amerikai elnök a közelgő szaúdi-orosz olajtermelési megállapodásról tett bejelentésével az olajár valaha elért legnagyobb egy napon belüli emelkedését idézte elő. A Brent ára több mint 20 százalékkal, a WTI ára közel 25 százalékkal emelkedett. Miután azonban az orosz elnöki szóvivő lehűtötte a befektetői kedélyeket, az olajár lefelé korrigált.

Az európai kereskedési idő kezdete előtt bő két órával a pénteki globális kereskedelemben a Brent nyersolaj ára 4,84 százalékkal hordónként 28,49 dollárra, a WTI éra 6,40 százalékkal 23,70 dollárra csökkent.

Az eurót 0,12 százalékkal jegyzik gyengébben 1,0843 dolláron, az arany ára 0,08 százalékkal unciánként 1612,98 dollárra csökkent.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet