BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengüléssel zártak a főbb európai piacok

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken.

2020. február 14. péntek, 19:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 0,58 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,02 százalékos, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,39 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot - írja az MTI.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,13 százalékkal gyengült a kereskedés végére.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,04 százalék mínuszt jelzett, ugyanakkor a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,12 százalékkal, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,25 százalék erősödött.

Ugyanekkor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 80 cent (1,45 százalék) emelkedéssel, 57,14 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 0,36 százalékkal (5,75 dollárral) 1584,55 dollárra nőtt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,0839 dollárt adtak, miután reggel 1,0840 dolláron jegyezték.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet