BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csúcsot dönött a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 378,11 pontos, 0,83 százalékos emelkedéssel új zárócsúcson, 45 984,46 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 4,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A BUX utoljára csütörtökön döntött zárási csúcsot 45 944,68 ponttal - írja az MTI.

2019. december 23. hétfő, 18:05

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 16 forinttal, 0,55 százalékkal 2940 forintra erősödött, 804,3 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 150 forinttal, 0,99 százalékkal 15 350 forintra nőtt, forgalmuk 2,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,34 százalékkal 440 forintra csökkent, forgalma 163,4 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 70 forinttal, 1,10 százalékkal 6450 forintra emelkedett, a részvények forgalma 652,7 millió forintot ért el.

A BUMIX 3817,57 ponton zárt hétfőn, ez 44,29 pontos, 1,17 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

A részvényindex rekordja, és az 1 százalékot közelítő emelkedés azért is jelentős, mert az ünnepi időszakban a kereskedés rendszerint visszafogottabb. A tőzsdéket világszerte alacsony forgalom jellemezte, a részvénypiacok hangulatát jelentősebb esemény vagy adatközlés nem befolyásolta hétfőn - mondta Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet