A Mol 16 forinttal, 0,55 százalékkal 2940 forintra erősödött, 804,3 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 150 forinttal, 0,99 százalékkal 15 350 forintra nőtt, forgalmuk 2,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,34 százalékkal 440 forintra csökkent, forgalma 163,4 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 70 forinttal, 1,10 százalékkal 6450 forintra emelkedett, a részvények forgalma 652,7 millió forintot ért el.
A BUMIX 3817,57 ponton zárt hétfőn, ez 44,29 pontos, 1,17 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
A részvényindex rekordja, és az 1 százalékot közelítő emelkedés azért is jelentős, mert az ünnepi időszakban a kereskedés rendszerint visszafogottabb. A tőzsdéket világszerte alacsony forgalom jellemezte, a részvénypiacok hangulatát jelentősebb esemény vagy adatközlés nem befolyásolta hétfőn - mondta Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője
