BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 621,45 pontos, 1,38 százalékos emelkedéssel, 45 656,80 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 13,6 milliárd forint volt, a vezető részvények emelkedtek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2019. december 18. szerda, 18:08

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 12 forinttal, 0,42 százalékkal 2884 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 230 forinttal, 1,52 százalékkal 15 380 forintra nőtt, forgalmuk 7,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,34 százalékkal 443 forintra emelkedett, forgalma 131,2 millió forint volt.

A Richter papírok árfolyama 180 forinttal, 2,91 százalékkal 6360 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 3,2 milliárd forintot ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3790,67 ponton zárt szerdán, ez 14,28 pontos, 0,38 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Az amerikai és az európai piacok is emelkedtek. Európában közzétették a német hangulatindexet, amely harmadik hónapja emelkedik. Jelentős hírek nem voltak, a nemzetközi kereskedés fő mozgató rugója a megérzésen alapjú, úgynevezett szentiment alapú kereskedés volt, a piacok csúcsközeli emelkedést mutattak - mondta Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.

A magyar piac a keddi gyengélkedés után jelentősebb emelkedést tudott elérni, jó teljesítményt nyútjott az OTP a keddi korrekciót követően, érdemi erőt mutatott a Richter részvénye is - mondta.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet