BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezd elfogyni a lendület a Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexének sikerült délelőtt 10 óra körülre pluszba emelkednie, ám ez a lendület alig egy óra alatt kifulladt és a BUX visszatért a pénteki zárószintjére, 45 752 ponthoz. A vezető nyugat-európai indexek jó erőben vannak.

2019. december 16. hétfő, 11:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető részvények közül negyed 12 körül csak a Magyar Telekom állt pluszban, a Mol stagnált, míg a Richter és az OTP veszteségben álltak.

Az OTP részvényei 0,1 százalékos százalékkal jártak a pénteki zárószint alatt, ami 15 590 forintos árfolyamot jelentett.

A Mol részvényei 2906 forintos szinten stagnáltak.

A Richter részvényei szintén 0,1 százalékkal gyengültek, ami 6205 forintos részvényárfolyamot jelentett.

A Magyar Telekom viszont 0,5 százalékkal emelkedett és 439 forintos részvényárfolyamnál mozgott.

Erős pluszban az európai indexek

A vezető nyugat-európai indexek mind nyereségben álltak, különösen a londoni FTSE-100 indexe ugrott meg, a mutató ugyanis 2 százalékos erősödést mutatott.

A DAX 0,6, a CAC-40 0,9 százalékkal emelkedett, a Stoxx Europe 600 indexe pedig 1,1 százalékos nyereségben állt.

A periféria indexei közül az olasz FTSE MIB 0,5, a spanyol IBEX-35 pedig 0,8 százalékkal járt a pénteki zárószintje felett.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet