BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősen nyitott a tőzsde Amerikában

Pluszban indult a kereskedés a New York-i értéktőzsdén pénteken az előző napi vegyes zárás után - írja az MTI.

2019. november 15. péntek, 16:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,30 százalékkal, az S&P-500 index 0,33 százalékkal, a Nasdaq Composite index pedig 0,47 százalékkal erősödött nyitáskor.

Csütörtökön a DJIA-30 0,01 százalék, a Nasdaq pedig 0,04 százalék mínuszban, míg az S&P index 0,08 százalék pluszban zárt.

A kőolaj ára emelkedett. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 14 centtel (0,22 százalékkal) 62,42 dollárra nőtt, a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta ára pedig 18 centtel (0,32 százalékkal) 56,95 dollárra nőtt.

Az euró a kora reggeli 1,1021 dollárról délután fél négyre 1,1044 dollárra drágult.

Az arany ára 0,48 százalékkal (7,05 dollárral) 1466,35 dollárra csökkent.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet