BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezt most az OTP-nek köszönhette Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 356,46 pontos, 0,88 százalékos emelkedéssel, 40 890,74 ponton zárt pénteken - írja az MTI.

2019. szeptember 27. péntek, 18:18

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 7,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A hazai részvényindex emelkedése nagyrészt az OTP-papírok erősödésének köszönhető - mondta Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. Fontos vállalati hír nem érkezett az OTP-ről, e nélkül jöttek vevők a hét utolsó kereskedési napján. A Richter piacán ugyanakkor érdektelenség volt tapasztalható, a részvény mínuszban zárta a hetet.

A Mol 18 forinttal, 0,62 százalékkal 2940 forintra erősödött, 1,0 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 230 forinttal, 1,83 százalékkal 12 820 forintra nőtt, forgalmuk 5,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,34 százalékkal 437 forintra emelkedett, forgalma 88,2 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,79 százalékkal 5000 forintra csökkent, a részvények forgalma 683,0 millió forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4322,12 ponton zárt pénteken, ez 54,77 pontos, 1,28 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet