BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozitívba fordulhat Budapest

Kisebb emelkedéssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) csütörtökön az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője, Varga Zoltán szerint, aki ugyanakkor kérdésesnek tartja, hogy tartós marad-e az optimizmus.

2019. szeptember 26. csütörtök, 08:53

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP jegyzése az elmúlt napokban megakadt a 12 800 forintos szintnél, majd negatív korrekció következett, fontos támasz 12 420 forintnál húzódik - hívta fel a figyelmet a szakértő az MTI szerint.

A Richter technikai képe továbbra is pozitív, és ez a szakértő szerint így lesz, amíg 5000 forint felett mozog a jegyzése.

A Magyar Telekom napok óta oldalazó, az Equilor továbbra is arra számít, hogy a 442 forintos ellenállás felé közelíthet majd.

A Mol piacán továbbra is a 2900 forintos támaszra és a 3000 forintos ellenállási szintre érdemes figyelni, utóbbi áttörése nyithatna teret a további emelkedés előtt - közölte az elemző, jelezve azt is, hogy az Erste 3720 forintról 2900 forintra csökkentette a Molra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, ajánlásuk felhalmozásról csökkentésre változott.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 294,12 pontos, 0,72 százalékos csökkenéssel, 40 553,92 ponton zárt szerdán, a részvénypiac forgalma 8,6 milliárd forint volt. A Mol árfolyama 24 forinttal, 0,81 százalékkal 2952 forintra csökkent, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 0,95 százalékkal 12 510 forintra esett, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 435 forintot ért, forgalma 286,6 millió forint volt. A Richter-papírok 15 forinttal, 0,30 százalékkal 5035 forintra gyengültek, forgalmuk 1,6 milliárd forintot ért el.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet