BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zártak a nyugat-európai piacok

Mérsékelt pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - írja az MTI.

2019. szeptember 10. kedd, 19:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,44 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,35 százalékos plusszal, a párizsi CAC-40 mutató 0,08 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,11 százalékos nyereséggel zárta a kereskedést.

A befektetőket óvatos optimizmus jellemezte kedden, a brexitet övező nyugtalanító bizonytalanság ellenére. Abban reménykednek a piaci szereplők, hogy a világ vezető jegybankjai hamarosan gazdaságélénkítő intézkedéseket hoznak.

Az európai tőzsdezárás után a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,05 százalék pluszban, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,14 százalék mínuszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,15 százalék csökkenést jelzett.

Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 33 cent (0,53 százalék) plusszal, 62,92 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 0,81 százalékkal, 12,25 dollárral 1498,85 dollárra csökkent.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1042 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1039 dollár után.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet